ul.Słowacka 27

Zielona Góra

68 326 64 00

Umów wizytę

Pon - Pt: 8:00 - 18:00

Wizyty po umówieniu telefonicznym

Endokrynologia

Endokrynologia to dział medycyny, zajmujący się funkcjonowaniem układu dokrewnego. Oznacza to, że odpowiada za profilaktykę, diagnostykę i leczenie zaburzeń hormonalnych. Choroby endokrynologiczne stanowią dużą grupę, ale to choroby tarczycy są jednymi z najczęściej występujących zaburzeń hormonalnych (np. choroba Hashimoto czy choroba Gravesa i Basedowa).

  • Diagnostyka i leczenie tarczycy

Tarczyca jest bardzo ważnym gruczołem, które wydziela hormony, mające wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Nieprawidłowości w jej funkcjonowaniu mogą prowadzić do poważnych schorzeń, dlatego regulowanie poziomu hormonów jest bardzo istotne. Najczęstsze zaburzenia hormonalne to niedoczynność i nadczynność tarczycy. Pierwsze z nich spowodowane może być np. chorobą Hashimoto, czyli przewlekłym autoimmunologicznym zapaleniem tarczycy. Przyczyną nadczynności może być natomiast choroba Gravesa i Basedowa. Jest to nadmierna produkcja hormonów spowodowana nieprawidłowym działaniem układu odpornościowego. W Consilium pomagamy we wczesnym wykryciu nieprawidłowości tarczycy, by w porę zastosować odpowiednie leczenie.

  • USG tarczycy

W Consilium wykonujemy USG tarczycy, czyli szybkie i bezbolesne badanie, dzięki któremu można wykryć obecność wszelkich guzków czy torbieli. Obrazuje ono strukturę gruczołu tarczycowego, a także jego wielkość i rozmiar.

Umów wizytę

Skontaktuj się lub odwiedź nasza przychodnię by umówić wizytę.

Rejestracja

68 326 64 00
600 691 606

Adres

ul. Słowacka 27
Zielona Góra

Godziny otwarcia

8:00-18:00
rejestracja pon-czw: 8:00-17:30 rejestracja pt: 8:00-16:00